+90 850 304 3 101 Eposta: info@petagog.net

Güvenlik & Gizlilik

GÜVENLİK

 

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

 

Sitemize üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin, güven içinde olması bizim için önemlidir. 

 

Bu bilgileriniz, sizin onayınız dışında hiçbir yerde paylaşılamaz. 

 

E Posta Güvenliği

 

Müşteri servisimize, herhangi bir konu ile ilgili olarak göndereceğiniz e postalarda, kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi veya şifrelerinizi yazmayınız.

 

E postalarınızda yazdığınız bilgiler, üçüncü kişiler tarafından görülebilir.

 

Sitemiz, e postalarınızda yer alan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

 

Kredi Kartı Güvenliği

 

Tüketicilerimizin korkusuzca alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla, 3-D Secure sistemini kullanmaktayız.

 

Bu güvenlik sistemi sayesinde, çalıntı kredi kartları ile yapılacak olası alışverişleri de önlemiş oluyoruz.

 

3-D Secure Sistemi Nedir?

 

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla, kart kuruluşları tarafından geliştirilen bir kimlik doğrulama sistemidir.  

 

3-D Secure Sistemine Kayıt Nasıl Yapılır?

 

3-D Secure kullanmak için, bankanızın web sitesine girerek kısa bir üyelik işlemi gerçekleştirebilir veya sitemizden 3-D Secure ile ödeme seçeneğini tıkladığınızda, üyelik işleminizi bu ekranda gerçekleştirip, alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

3-D Secure Sistemi Nasıl Kullanılır?  

 

Tüketicilerimiz  sitemiz üzerinden kredi kartı ile ödeme işlemini seçtiklerinde, kredi kartı bilgilerini girdikten sonra, karşılarına 3-D işlem ekranı çıkar.

 

Tüketicilerimizin  yapılan işlemi, banka tarafından kendilerine sms ile gönderilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir.

 

Açılmış olan 3-D işlem ekranına, gelen şifreyi doğru girdikleri takdirde, banka tarafından alışveriş onaylanmış olur.

 

Gönderilen şifre tek kullanımlıktır. Bu sebeple başka hiçbir yerde kullanılamaz. 

 

GİZLİLİK

 

Sitemiz, tüketicilerimize daha iyi hizmet verebilmek için üyelik esnasında girdiğiniz bir takım bilgileri veri tabanında toplamaktadır. Hiçbir bilgi, üçüncü kişiler tarafından kullanılmaz.

 

Üye olurken girmiş olduğunuz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve gerektiğinde siz değiştirebilirsiniz.

 

Kişisel bilgileriniz yalnızca ürün tesliminde ve bilgilendirme yöntemleri için kullanılır.

 

Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistemimizde saklanmaz. Sadece ödeme işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek, ön onay alınması için kullanılır ve sonrasında sistemden silinir.

 

Bazı dönemlerde; yapmış olduğumuz kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri tüketicilerimizin onayı sonrasında e posta aracılığıyla gönderilebilir.

 

Tüketicilerimiz, bu bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken değiştirebilmektedir.

 

Sitemiz, sistemle ilgili çıkabilecek sorunların tanımlanması için tüketicilerimizin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır.

 

Sitemiz, güvenli alışveriş için SSL Sertifikasını ( Secure Sockets Layer- Güvenli Giriş Katmanı) kullanmaktadır. SSL Sertifikası, web siteleri ile kullanıcı arasındaki veri akışının şifrelenmesi demektir. Bu, kolay kolay kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir ve uluslararası bir standarttır. 

 

Bilgilerinizi girdiğiniz her sayfanın altında kilit simgesi bulunmaktadır. Bu simge, güvenli bir sitede olduğunuzun ilk işaretidir. Buna ek olarak; web adresimizin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bu da, bilgilerinizin güvende olduğunu gösteren ikinci işarettir.  

 

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartınız ile ilgili bilgiler, sitemizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer- Güvenli Giriş Katmanı) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kredi kartınızın kullanılabilirliği onaylandığında alışverişinize devam edebilirsiniz.

 

İlk defa sipariş veren tüketicilerimizin, siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle, finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gerekmektedir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

 

Sitemiz, diğer web sitelerine, web sayfamıza yönlendirmek amacıyla 'link'  (bağlantı)  verebilir. 'Link vermek' demek, web sayfaları arası bağlantı anlamına gelmektedir. Tüketicilerimiz link verdiğimiz web sitelerine girdiklerinde ilgili linke tıklayarak, sitemize ulaşmış olurlar. Bu linkler vasıtasıyla erişilen internet sitelerinin, gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşınmaz. 

 

Sitemiz, bazı durumlarda işbu ‘Gizlilik Politikası’ hükümleri dışında tüketicilerimize ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir.

 

Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

 

1: Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

 

2: Sitemizin, tüketicilerimizle akdettiği sözleşmelerin gerekliliklerini yerine getirmek ve uygulamak;

 

3: Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla tüketicilerle ilgili bilgi talep edilmesi;

 

4: Tüketicilerimizin haklarını ve güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerektiği durumlardır.

 

Sitemize herhangi bir sipariş ile ilgili göndereceğiniz epostalarda, kesinlikle kredi kartı numaranızı veya şifrenizi yazmayınız.

 

home1-policy-1

ÜCRETSİZ KARGO

350₺ ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti bizden.

home1-policy-2

KALİTE GARANTİSİ

Tüm aldığınız ürünlerde geçerli olmak üzere kalite garantisi ile sizlere en iyi ürünleri sunmaktayız.

home1-policy-3

CANLI DESTEK

0850 304 3 101 nolu Whatsapp hattımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

petagog